Skip to main content

Обережно грип!

За даними МОЗ найнебезпечнішим штамом цієї зими вважається вірус грипу H1N1 (pdm09), який ще називають «свинячим». Сама хвороба протікає важко, але основний ризик – це ускладнення, які виникають через неправильне лікування і невчасне звернення до працівників медичних установ.
Пік захворюваності очікується в останній тиждень січня і за попередніми прогнозами, від 5 до 6 мільйонів українців перехворіють грипом в цьому епідсезоні.

В Україні активізувався найнебезпечніший вірус грипу – він скосив вже більше ста тисяч чоловік. За даними Міністерства охорони здоров’я з 30 грудня 2019 року на грип та ГРВІ захворіли понад сто тисяч осіб, з них 65% – це діти. З кожним днем ця цифра зростає.
Спалах грипу в зимовий час пов’язаний з тим, що люди знаходяться в громадських місцях, які мало провітрюють.
Слід пам’ятати, що грип небезпечний своїми ускладненнями. Найефективнішим методом профілактики грипу є вакцинація. Вакцинуватись проти грипу ще не пізно.
Памятка про грип та ГРВІ

З початком осені українці все частіше хворіють на грип на ГРВІ. Тому дуже важливо знати симптоми грипу, коли варто викликати швидку та яку профілактику слід провести.
Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.
Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.
Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.
Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом — коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого.
Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів.

Симптоми грипу
Зазвичай симптоми грипу з’являються раптово. Найчастіше це різке підвищення температури тіла (більше 38 °С), головний біль, біль у м’язах, біль у горлі, кашель та нежить. Якщо ви бачите, що обличчя людини стало дуже блідим чи з’явилось посиніння, їй важко дихати, температура не спадає впродовж довгого часу, хворий багато блює – їй потрібна госпіталізація. Також серед “важких” симптомів – порушення свідомості (надмірна сонливість чи збудженість), біль у грудній клітці, поява домішок крові у мокроті, показники артеріального тиску нижче норми.
Якщо стан хворого погіршується, викликайте швидку, адже життя людини може опинитися під загрозою.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Перейти до вмісту